aktuálně home služby akce knihy žíželeves odkazy

Časopisy, které odebírá naše knihovna

lide a zeme

Lidé a Země

Lidé a Země je společenský měsíčník se zaměřením na cestování. Je to kvalitní a respektované médium, jehož hodnoty prověřil čas. nejsilnější čtenářskou skupinou jsou mladí a vzdělaní lidé ve věku mezi 25 až 35 lety, kteří již mají finanční zázemí a nelitují jej využívat pro své potřeby. Nehledají v časopise jen inspiraci na dovolenou, ale rádi jej otevřou ve volném čase, aby se pobavili a zároveň dozvěděli něco nového.
zemesvet

Země Světa

Země světa je moderní zeměpisný a cestopisný měsíčník určený širokému okruhu čtenářů, kteří touží poznat přírodu, historické a umělecké památky, kulturní dědictví, tradice a zvyky různých zemí, národů a kultur světa. Nechybí však ani materiály z českých regionů.

donald

Kačer Donald

Malý komix plný střeštěných nápadů nerozlučných kamarádů z Kačerova. Starý šetřílek strýček Skrblík, ňouma Donald a jejich synovci zažíjí spoustu zajímavých dobrodružství. Sešit také obsahuje různé rébusy a hříčky pro nejmenší.

vtm

VTM - Science

Časopis pro lidi, které zajímá, jak věci fungují. Zájemcům o vědu a techniku přináší nejnovější informace z širokého spektra vědeckých disciplín, aktuálních trendů vývoje techniky a moderní svěží formou přibližuje moderní technologie. Není určen odborníkům, ale široké čtenářské obci s hlubším zájmem o zmíněnou problematiku, která se nespokojí s informacemi z médií

rodice

Rodiče

Měsíčník RODIČE patří do velké skupiny rodinných časopisů s více než čtyřicetiletou tradicí, vycházejících nyní již ve čtrnácti jazykových mutacích. Obohacuje tak český trh o titul, který je - vedle skupiny exkluzivních dámských a pánských časopisů a magazínů, jakož i časopisů pro mládež - určen mladé rodině se všemi jejími příslušníky, která požaduje kvalitní a moderní informace o výchově a rodičovství.

uss

Udělej si sám

Měsíčník Udělej si sám existuje na českém trhu ve své nové podobě již 7 let. Patří do největší evropské rodiny Do-it-yourself časopisů, což usnadňuje přístup k informacím o aktuálních světových trendech ve sféře hobby, bydlení a životního stylu. Vyznačuje se kvalitou a přehledností nabízených informací, a také velkorysou grafickou úpravou.

praktik

Praktik

Měsíčník aktivních lidí, kteří svůj domov i zahradu budují,přetvářejí či krášlí vlastníma rukama. Praktické rady, užitečné informace, nápady i pracovní postupy s detailním vyobrazením a popisy jednotlivých výrobních kroků i žhavé novinky předních výrobců nářadí, nástrojů, zahradní i stavební techniky a materiálů.

zahradkar

Zahrádkář

Vkaždém čísle najdete, zajímavé články o nových či zapomenutých květinách, o nových odrůdách ovoce, o pěstování zeleniny, o okrasných a pokojových rostlinách, o aktuálních problémech s ochranou rostlin, součástí je i pravidelné pěstitelské kalendárium, usnadňující rozhodování především začínajícím zahrádkářům a na své si přijdou i domácí kutilové

bydleni

Pěkné bydlení

Časpis o moderním stylu bydlení, interiérech a zdokonalování prostředí ve kterém žijeme. Náš dům není pouze místo pro přespání, ale náš životní prostor, tento časopis vám pomůže udělat si dům takový, aby se vám v něm krásně žilo a zároveň abyste se při jeho zařizování bavili.

slunicko

Sluníčko

Hlavní ideou tohoto časopisu je děti pobavit, připravit jim radostné chvíle nad krásnými obrázky našich předních výtvarníků a zároveň je něčemu naučit. Časopis využívá přirozené dětské zvídavosti a touhy poznávat a zkoušet nové věci, tvořit svá vlastní „díla“. Proto jim přináší velké množství omalovánek, vystřihovánek, křížovek, doplňovaček, hlavolamů a spoustu dalších zábavných úkolů. Sluníčko je zárukou kvality, snaží se dětem přinášet stále něco nového, reaguje na současné potřeby malých čtenářů – nově například přináší zábavnou výuku angličtiny.