aktuálně home služby akce knihy žíželeves odkazy

Služby poskytované v knihovně

internet

meziknihovní výpůjčky

V naší knihovně je možné si objednat i knihy, které nemáme stále v depozitu, ale jiné knihovny ano. Stačí pouze přijít s přesným názvem a autorem knihy, ta se objedná a pokud bude v knihovně v Hradci Králové nebo Smiřicích a uvolněna čtenáři, tak se převeze do knihovny naší. Služba je obzvláště využívána studenty na studijní materiály.

internet

připojení k internetu

Základním informačním pramenem v dnešní době je již neoddiskutovatelně internet. Disponujeme kvalitním počítačem a rychlým připojením na internet, které je poskytováno bezplatně všem občanům. Tato služba je nejenom zdrojem zábavy pro nejmenší, ale také užitečná pomůcka pro starší spoluobčany při vyřizování úředních věcí.

internet

práce s počítačem

Na našem počítači není pouze internet, ale také obsahuje textový a tabulkový editor, ve kterém si můžete za pomocí paní knihovnice napsat například úřední dopisy nebo domácí úkoly. Paní knihovnice dále ráda lidem pomůže se základy počítačů a hledáním informací na internetu.


internet

administrativní služby

Dále si u nás můžete nechat pomoci s vyplněním úředních listin, žádostí a dopisů. Je zde k dispozici barevná tiskárna, kopírka a scanner
ptejte

ptejte se knihovny

Na Vaše dotazy Vám ochotně odpoví profesionální knihovníci na adrese http://www.ptejteseknihovny.cz/ask_HKG001